Jak praktikovat inovativní zemědělství ohleduplné k přírodě a krajině, založené na hlubokých znalostech botaniky a ekologie? Co nám může říct výzkum mikroorganismů polárních oblastí žijících v ledu, sněhu a ledovcových sedimentech o vlivu klimatické změny? Jaké dopady má a bude mít klimatická změna na domorodé obyvatele a lidi s nízkými příjmy po celém světě? Tato a další témata nabídne žákům, učitelům, ale i široké veřejnosti letošní online Summit Světových škol, který proběhne v úterý 15. června od 9.00.
Mezi hosty dopoledního programu, který bude streamovaný na Facebooku Člověka v tísni, vystoupí polární vědkyně Marie Šabacká, eko-zemědělec Martin Smetana, ochránkyně životního prostředí pocházející z Palau Bola Majekobaje a řada dalších hostů. S pozvanými odborníky si registrovaní účastníci budou moci v druhé části dopoledne sami pohovořit v interaktivní aplikaci Gather Town.
Vedle tematických příspěvků přineseme inspirativní příklady ze Světových škol a součástí programu bude sestřih ze slavnostního předávání certifikátu Světová škola, který letos obdrží šest škol. Odpolední program nabídne dvě série prakticky orientovaných workshopů, které budou přístupné pouze registrovaným účastníkům.
V předvečer Summitu bychom vás rádi pozvali na online debatu O klimatické spravedlnosti, která proběhne v pondělí 14. června od 17.00 a diskutovat o této problematice budou Romana Březovská, analytička Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky se zaměřením na problematiku změny klimatu v širších souvislostech, Danuše Nerudová, ekonomka a rektorka Mendelovy univerzity v Brně a Alexandr Ač, ekolog z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR.
- Přihlásit se ke sledování dopoledního programu se můžete ZDE. Program je vhodný i jako alternativa výuky a je možné přihlašovat pedagogy společně s celou třídou.
- Na odpolední workshopy se můžete přihlásit ZDE.
- Celý program najdete přehledně na webu Člověka v tísni.
Podívejte se také na upoutávku na letošní ročník.